Emek / İşçi / Komunist Birlik / Kürdistan / Sınıf Hareketi / Sosyalizm / Sosyalizm Yazıları

ÖSP HEYETİ, MARKSİST-LENİNİST ALMAN PARTİSİ SORUMLULARI İLE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME YAPTI.

Kimi görüşmelerin yanı sıra Efrin-Kürdistan-Ortadoğu’da son siyasi gelişmeler konulu Panel için Berlin’e gelen ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek’in de içerisinde yer aldığı Parti heyeti, Berlin’de Marksist-Leninist Alman Partisi (MLPD) yetkilileriyle verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Önce iki parti karşılıklı olarak kendi parti tarihlerini bilgilendirme çerçevesinde özetlediler. MLPD’li yoldaşlar bilgilendirmenin başında “Kuzey Kürdistan komünistlerini bir süreden beri izlediklerini, Berlin’deki KKP’li yoldaşlarla görüştüklerinde kimi konularda yakın görüşlere sahip olduklarını görünce daha yakın ilişki kurmak istedikleri”ni açıkladılar. Devamla partinin kuruluş tarihini aktardılar.

ÖSP adına bilgilendirme sonrasında partinin gerek ülke gerekse bölge ve dünya’ya ilişkin temel yaklaşımları belirtildi. Özellikle Efrin/Rojava ve Kürdistan’daki son gelişmeler aktarıldı.

Karşılıklı sorular sonrasında partilere ait belgelerinin verilmesiyle görüşme son buldu. O günkü görüşme son buldu ama iki partinin ilişkileri devam ettirilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WordPress spam blocked by CleanTalk.