Genel / Güncel

ÖĞRENCİ ANDI TARTIŞMASI, AKP’NİN HALEN HEM İKTİDAR HEM MUHALEFET OLDUĞUNU GÖSTERİYOR!

 

Yerel Seçimlerle ilgili bir yazıyı akşama paylaşacağım şimdi Yerel Seçimleri de doğrudan ilgilendiren Cumhur İttifakındaki gelişmelerle ilgili kısa bir notu paylaşayım:

Bugün partilerin grup toplantılarında önemli açıklamalar yapıldı. Bunların başında da Cumhur İttifakında yaşanan sorunlar oldu. Şimdilik görünen şudur, Cumhur İttifakı, Yerel seçimlerde MHP’nin üç büyük metropol kenttine karşılık Adana-Mersin-Manisa’yı istemesinde anlaşamamasına af ve öğrenci andı meselesindeki farklılıklar üzerinden yaşanan tartışmalar da eklenince çatırdamaya başladı.  Sonuç önce Bahçelinin “yerel seçimlerde ittifak yok” resti geldi, ardından Erdoğan grup toplantısında “maden MHP yerel seçimlerde ‘biz yolumuza’ diyor o zaman sepeti koluna herkes yoluna restini çekti. Yaşananlar gerçekte Cumhur İttifakında sonun başlangıcı mı değil mi yakında görüceğiz.

Cumhur İttifakında yaşanan gelişmeler halkların lehinedir ancak muhalefet, muhalefet olabilirse. Sistemin kendi muhalefet açısından durum halen vahim! Danıştay, 1933’ten bu yana uygulanan ve 2013 yılında kaldırılan “Türk’üm-doğruyum-Çalışkan’ım…” ırkçı-milliyetçi” Öğrenci Andı” kararını iptal etti! Danıştay kararı için iktidardaki AKP değil de muhalefetteki CHP ve İYİ Parti “karar uygulansın” tutumunu açıklayınca demek ki 16 yıldan sonra maalesef AKP halen hem iktidar hem muhalefet! CHP Parti sözcüsü Öztırak, ırkçı milliyetçi öğrenci andı için. “Hukuk varsa Andımız tüm okullarda yeniden okutulmaya başlanacak” diyor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WordPress spam blocked by CleanTalk.