Genel / Güncel / Kadın

KANLI EKMEK BIÇAĞI VE KADIN!

Son üç dört aydan beri sabah 07 haberlerini radyodan her dinlediğimde hemen hergün bir ya da birden fazla kadının, en yakını eşi, sevgilisi, kardeşi veya boşanmış eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü ya da ağır yaralandığı haberleriyle sarsılıyoruz.

İnsanlar işe gitmeden önce kahvaltı yaparken haberleri dinliyor. Haberler arasında erkeklerin; evde, yolda, çarşı da, komşu da, iş yerinde; yakınlarının, arkadaşlarının ve önemlisi çocuklarının gözü önünde ekmek bıçağıyla kadını öldürdüğü-yaraladığı haberini dinliyor!

Dehşet verici!

Eline bıçağı geçiren erkek müsveddeleri; karısını, sevgilisini, kızını, kardeşini, anasını yani kadını doğruyor! Siz bu çakal, sırtlan bile demeyeceğimiz (çünkü bu çakala, sırtlana hakaret olur) alçakların horoz keser gibi kadın kesip erkeklik taslamalarına bakmayın!

Bunlar;

Kaş çatan polis-asker görünce altına kaçıran; işyeri temsilcisi ya da amiri görünce eli ayağı biri birine dolanan, el pençe durup etek öpen hatta korkudan ne yapacaklarını şaşıracak kadar da korkak ve kişiliksizdirler.

İşte bu erkek bozuntuları mesele en yakını kadınlara gelince;

Kadını, kendisinin bir uzvu, kendine ait bir mal-mülk, kendisinin hizmetçisi olarak görüp algıladığı için;

Sırf kendi dayatmasına “hayır” dediği veya herhangi bir davranışına karşı çıktığı için:

Türlü hile ve fitne ile alçakça ve korkakça tuzak kurup eline geçirdiği ekmek bıçağı ile horoz keser gibi kadını kesiyorlar!

Yani anlayacağınız, devlete, onun kolluk güçlerine, işverenin temsilcilerine ve bunların kurum ve kurallarına uysalca itaat eden ama kadına gelince “cesaretlenen” erkeeekler!

Lanet olsun size-erkekliğinize sizi alçaklar!

Bu erkek bozuntularına, sesleniyoruz;

Hani

“Cennet kadınların ayakları altındaydı!

Ana gibi yar yoktu!

Dokuz ay seni karnında taşıyıp canından bir parça olarak yaratan!

Ve önemlisi karşılıksız sevgiyle seni her türlü zor şartlarda koruyup kanat germiş ve büyütmüştü……..

İşte sizi alçaklar sizi, sizler bu kadınları ekmek bıçağıyla doğruyorsunuz!

Ya sırtını dayadığınız erkek iktidarınız?

Onun da sizden aşağı kalır yani yok!

Sizin gibi kadın katillerini; hukukuyla, emniyetiyle, “bunlar namuslarını temizlediler ve pişmanız deyip iyi hal gösterdiler……..” deyip kolluyor.

Hay namusunuz batsın!

Erkek iktidar demişken, ikinci kez halkımızın iradesine kayyum atanmasında kadını erkekle yerel yönetimlerde eşitleyen eşbaşkanlık sisteminin varlığı da eşbaşkanların görevden alınmalarının sebeplerinden biriydi. Erkek iktidar, her alanda kadını erkekle eşitleyen çaba ve adımların karşısında duruyor ve her defasında bu yönde atılan adımları yok etmeye çalışıyor.

Kadınların özelde anaların tarih boyunca büyük emekle yoğrulmuş öfkeleri ve de bedduaları; kadını ekmek bıçağı ile doğrayan erkek müsveddelerinden ve onların arkasında duran erkek iktidarlarından er geç tarihin ve güncelin hesabını soracaktır.

Bilinsin…….

Û qet bîrmekin ku

Gelê me dibêje

“Şêr şêre, çi jine, çi mêre”!

23.09.2019

canbegyekbun@hotmil.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WordPress spam blocked by CleanTalk.